Kalesija 17°

Odigrane prve utakmice Premijer lige u odbojci za muškarce: Kalesijski odbojkaši igrali u Banja Luci

Utakmicama koje su odigrane jučer počela je sezona 2018/2019 Premijerlige u odbojci za muškarce. Dobrim utakmicama u Super ligi i utakmicama play-offa odbojkaši kalesijske “Bosne” plasirali su se u najviši rang takmičenja u našoj zemlji. Sinoć su u dvorani “Borik” u Banja Luci odigrali prvu utakmici. Snage na terenu odmjerili su sa ekipom “Borca”.

Prvi set završili su rezultatom u svoju korist, bilo je 22:25. Međutim, domaćin se vraća u utakmicu, iako “tijesno” dobiva drugi set, rezultatom 27:25. Igrači  iz Banja Luke i ostala dva seta završili su piobjedom, 25:20 i 29:27.

Iako su poraženi, momci OK “Bosna” Kalesija dobrom igrom pokazali su da su zaslužili biti u društvu najboljih. Malo sportske sreće je nedostajalo da utakmicu završe u svoju korist.

Narednu utakmicu odbojkaši “Bosne” igraju na domaćem terenu odnosno u dvorani u Sapni, dočekuju ekipu “Domaljevac”