Kalesija 12°

U nedjelju druga utakmica finala play off-a za ulazak u Premijer ligu BiH

U nedjelju u 18:00 sati u sali MSŠ Kalesija igra se druga finalna utakmica play off-a za ulazak u Premijer ligu BiH. Snage na terenu odmjerit će dvije Bosne, iz Kalesije i Sarajeva. U prvoj utakmici na Mojmilu slavila je ekipa OK “Bosna” Kalesija . Naši momci savladali su domaćina rezultatom 3:2 u setovima.

Što se tiče samog susreta, prvi set je pripao sarajevskoj ekipi koja je slavila sa uvjerljivih 25:14. Tada se činilo da će tim sa Mojmila lagano riješiti ovaj meč u svoju korist, ali naši momci su se razigrali u nastavku utakmice i drugi set su dobili sa 25:23. Domaći ponovo uzvraćaju i dolaze do vodstva od 2:1 nakon što su treći set dobili sa 25:16.

Ekipa iz Kalesije se nije predala ni u tom trenutku, pa je dobila naredna dva seta sa 25:20 i 15:11 za veliko slavlje.

Odbojkaše Adnana Karića dijeli samo jedna utakmica od ulaska u Premijer ligu. Pobjedom u Sarajevu primakli su s ostvarenju cilja. Uprava kluba i igrači nadaju se da će uz pomoć navijača slaviti u nedjelju. Zbog toga pozivaju Kalesijce, svoju vjernu publiku da ih podrže i da im pomognu ostvariti novi uspjeh.

Utakmicu možete pratiti uživo na programu NEON Televizije kao i putem live stream-a na Facebook stranicama NEON Live, Kalesija Online i NEON Televizija