Kalesija 14°

Igman srušio Željezničar (3:1) na Musemićevom debiju

Fudbaleri Igmana slavili su pobjedu protiv Željezničara u debiju pred svojim navijačima na Gradskom stadionu u Konjicu.

Igman je u debiju Husrefa Musemića slavio rezultatom 2:0, a goste iz glavnog grada BiH sredili su Mirsad Ramić, Mersudin Ahmetović i Petar Bojo. Utješni gol za Željezničar postigao je Sulejman Krpić.

Željo je ostao dužan u prvom dijelu navijačima koji su u velikom broju stigli u grad na Neretvi. Posebno je igra Plavih stala poslije povrede veznjaka Armina Hodžića u 26. minuti.

U 33. minuti Igman je propustio veliku šansu. Hebibović je izašao sam pred Bendera, šutirao lijevom nogom, ali lopta je otišla pored gola.

Samo minut kasnije Konjičani su poveli. Ramić je pogodio glavom nakon ubačaja Jakupovića. Napadač Igmana postigao je 11. gol sezone i izbio na prvu poziciju liste strijelaca Premijer lige BiH.

Željo je u drugom dijelu tražio poravnanje, Mulalič je u igru uveo napadača Armina Hodžića, ali do pogotka Plavi nisu mogli.

U 64. minuti Hodžić je probao glavom nakon kornera, a Bodul je intervencijom spasio da lopta ne završi u mreži. Tik nakon toga Krpić je zapucao sjajnu šansu. Usamljen se našao na 12 metara poslije odbitka, ali je šutirao visoko preko prečke.

Kazna je stigla u 76. minuti. Rezervista Bešagić proigrao je Ahmetovića, iskusni napadač izašao sam pred Bendera i topovskim udarcem pogodio mrežu i u debiju u dresu Igmana stigao do prvjenca.

Mogao je Igman do trećeg gola preko Jakupovića u 83. minuti, ali ofanzivac Konjičana sa pet metara šalje loptu preko gola.

Igman je u 85. minuti ostao s igračem manje poslije isključenja Oremuša. Iskusni hrvatski internacionalac zaradio je drugi žuti karton.

Željo je brojčanu nadmoć iskoristio u 89. minuti kada je Krpić smanjio na 2:1 nakon asistencije Jašarevića.

Krenuli su Plavi nakon toga po izjadnačenje, ali brzo je stigao hladan tuš. Poslije kornera za Želju uslijedio je brz kontranapad Igmana, Duraković je izašao sam pred Bendera, golman Želje ga srušio, a sudija Bandić pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Bojo i pogodio za konačnih 3:1.

Igman ima 20 bodova i preskočio je Slobodu, a Željo je ostao na 25 bodova.