Kalesija 12°

Ahmetović ponovo strijelac za “Sarajevo”

U okviru 7. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, fudbaleri FK Sarajevo gostovali su u Ugljeviku protiv ekipe Zvijezda 09 a utakmica je na kraju završena rezultatom 4:0 za Sarajevo. Prvi pogodak na utakmici postigao je Benjamin Tatar u 28. minuti susreta nakon odličnog driblinga i udarca sa vrha kaznenog prostora. U 38. minuti utakmice bilo je 2:0 za Sarajevo, Šabanović je centrirao sa desne strane a naš Mersudin Ahmetović se sjajno snalazi i glavom šalje loptu u mrežu. U finišu prvog poluvremena Sarajevo je odigralo još jednu sjajnu akciju koju je krunisalo pogotkom, nakon centaršuta Tatara, sa lijeve strane Rahmanović lijepo pogađa za 0:3.

U 55. minuti utakmice Sarajevo je povelo sa 4:0 nakon još jednog  pogotka Rahmanovića preciznim udarcem sa distance, asistent je bio Adukor. Ovom pobjedom Sarajevo je preuzelo lidersku poziciju na tabeli bar dok se ne odigraju sve utakmice 7. kola u nedjelju.

Husref Musemić nije mogao računati na suspendovane Velkoskog, Stanojevića i Mujakića a utakmicu je počelo sljedećih 11 igrača:

Kovačević, Šabanović, Dupovac, Šofranac, Pidro, Mustafić, Adukor, Rahmanović, Tatar, Hebibović i Ahmetović. U drugom poluvremenu priliku za igru dobili su Handžić, Resić i Kurdić.

Kraj utakmice na terenu je dočekalo čak 8 fudbalera koji su prošli omladinski pogon FK Sarajevo. Šest fudbalera koji su prošli Akademiju FK Sarajevo te Handžić i Dupovac koji su ranije prošli omladinski pogon FK Sarajevo.

Fudbalere FK Sarajevo narednog vikenda očekuje utakmica u okviru 8. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Bordo tim će na gostovanje u Zenicu protiv ekipe NK Čelik.