Kalesija 11°

Ponos Kalesije: Upoznajte uspješnu sportiskinju Merimu Osmanović

Merima Osmanović primjer je još jednog uspješnog sportiste iz Kalesije, i vrijednog mladog čovjeka koji se bori za svoje ciljeve i ambicije. Iz fondacije Hastor koja stipendira Merimu kažu da je teško nabrojati njene uspjehe.

S nepunih osamnaest godina Merima je osvojila mnoštvo priznanja na kojima joj mogu pozavidjeti i starije generacije. Najveće uspjehe ostvaruje kroz sport. Aktivno se bavi atletikom i skijanjem a odlikuje je i učešće u razvoju lokalne zajednice. Članica je nekoliko organizacija od kojih se posebno ističe angažman u sekciji mladih Crvenog križa Kalesija i Udruženju “Osmijeh nade”. U fondaciji Hastor kažu da važi za jako vrijednu volonterku i stipendiskinju.

Merima Osmanović rođena je 17.aprila 2000.godine u Tuzli. Pohađa MSŠ Kalesija i odlična je učenica.  U slobodno vrijeme piše priče i bavi se izradom nakita.  Nagradu za sportiskinju godine u kategoriju neolimpijskih sportova. Osvojila je dvije srebrene medalje na Zimskim olimpijskim igrama u Austriji. Atletika je, ističe mlada sportiskinja, njena velika ljubav . Dodaje da ima veliku podršku porodice i prijatelja.  U augustu 2017.godine osvojila je zlatnu medalju u atletici i srebrenu medalju za skok u dalj.

U svojoj riznici uspjeha ima i onaj za literarne radove. Na takmičenju “Eko zeleni” je osvojila je treće mjesto. Merima kaže da je ponosna na ovu nagradu jer se dodjeljuje na području Kalesije, mjestu gdje živi i djeluje. Učestvovala je u NATO vojnoj vježbi, a dobitnica je i certifikata za učešće.