Kalesija 17°

Ahmetović 10. golom potvrdio trijumf Sarajeva na Tušnju

Na statru proljetnog dijela prvenstva u BHT PLBiH, lider na tabeli ekipa Sarajeva je rutinski savladala Tuzla Citya sa 0:3.

Povelo je Sarajevo već u šestoj minuti. Mrežu domaćih zatresao je Velkoski, a prilikom šuta, došlo je do sudara sa golmanom Fejzićem, koji je ostao bez svijesti i kolima hitne pomoći izveden je sa terena.

Nakon gola Velkoskog izdvajaju se dvije poluprilike. Bevab je dobru akciju domaćih upropastio nepreciznim centaršutom, dok je na drugoj strani odbrana Tuzlaka zaustavila pokušaj Ahmetovića.

Igrala se 33. minuta kada je golman Nurković katastrofalno pogriješio, a za 0:2 pogađa Stanojević, koji je tako postigao jedan od najlakših golova u karijeri. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

Prvu priliku u nastavku propustili su gosti. Ahmetović je dobro šutirao u 53. minuti, ali lopta odlazi pored gola. U 64. minuti šansa i za Hebibovića, ali bez promjene rezultata. U 77. minuti Ahmetović postiže pogodak na asistenciju Tatara za 0:3, što je bio i konačan rezultat.

TUZLA CITY – SARAJEVO 0:3 (/Velkoski 6’, Stanojević 33’, Ahmetović 77’))

TUZLA CITY: Fejzić, Karjašević, Kojić, Čomor, Trumić, Stjepanović, Brekalo, Bevab, Hasanović, Hajrović, Ubiparip.

SARAJEVO: Kovačević, Stanojević, Lazić, Hebibović, Ahmetović, Rahmanović, Velkoski, Mujakić, Bekić, Crepulja, Tatar.