Amar Jahić prvak države u karateu

Danas u Banja Luci održano je državno prvenstvo za kadete, juniore i U21. Karatisti kluba “Bosna” Kalesija ostvarili su odličan rezultat.

Amar Jahić u konkurenciji kadeta do 63 kg, osvojio je zlatnu medalju i time ponio titulu prvaka države BiH u karateu.

Takđer i ostali karatisti su ostvarili zapažene rezultate.

Amila Imamović osvojila je bronzanu medalju u konkurenciji juniorke do 48 kg. Almina Halilović osvojila je bronzana medalja u konkurenciji juniorke do 53 kg.

Osvajanjem prvog mjesta Amar Jahić je izborio nastup na Evropskom i Balkanskom prvenstvu sa reprezentacijom BiH.

Dok su Amila Imamović i Almina Halilović izborile nastup na Balkanskom prvenstvu sa reprezentacijom BiH.

Sve čestitke na ostvarenom uspjehu kao i ostalim takmičarima koji su ostvarili zapažene rezultate.