Kalesija 15°

Bh. skijaš Emir Lokmić na 27. mjestu u trci slaloma

Nakon što nije završio nastup u veleslalomu, najbolji bh. skijaš Emir Lokmić u svom drugom nastupu u Pekingu zauzeo je vrlo dobro 27. mjesto u jutrošnjoj trci slaloma, što je drugi najbolji rezultat BiH na ovim Igrama (Elvedina Muzaferija osvojila 25. mjesto u super džiju).

Lokmić je nakon prvog laufa bio na 35. poziciji, dok je u drugoj popravio plasman i na kraju ušao u Top 30 što mu je bio cilj. Imao je ukupno vrijeme 1:52.80, što je za nešto više od osam sekundi bilo sporije od novog olimpijskog pobjednika Klemana Noela koji je nakon 20 godina donio zlato Francuskoj u ovoj disciplini.

Nakon prve voženje bio je šesti, ali je sjajnim nastupom u drugoj stigao do upjeha karijere (1:44.09). Johanes Štrolc iz Austrije osvojio je srebro (1:44.70), dok se bronzom okitio Norvežanin Sebastijan Fos-Solevag (1:44.79).