Bosna i Hercegovina slavi: Zmajevi dva koraka od svjetske grupe

Jedan od najjačih dublova svijeta, Lukasz Kubot-Marcin Matkowski je položio oružje u zeničkoj Areni budući da je poražen od naše kombinacije Brkić-Bašić čime smo pobijedili Poljake sa 3:2 i ukupno 3:0, te smo se plasirali u drugu grupu Euro/Afričke zone gdje nas čeka Holandija.

U prvom setu su oba para držala svoj servis do 13. gema nakon čega poljska kombinacija pravi prvi minibrejk, ali potom Brkić i Bašić uzvraćaju i dobijaju prvi set rezultatom 7:6. Gotovo preslikana situacija je viđena u drugom setu, a isti je ponovo otišao u našu korist i mi smo poveli rezultatom 2:0.

Poljaci prave prvi brejk u meču u trećem setu, ali naša kombinacija brzo uzvraća da bi Kubot i Matkowski u šestom gemu prvog seta ponovo oduzeli servis našim teniserima koji su u sljedećem gemu imali šansu da naprave rebreak, ali nisu uspjeli, te su Poljaci zadržali prednost i smanjili prednost na 2:1 u setovima.

Gosti su napravili brejk već u prvom gemu četvrtog seta i držali ga do kraja i izjednačili rezultat na 2:2, pa se otišlo u peti set.

U petom setu naša kombinacija pravi prvi brejk i čuva ga do kraja meča i trijumfuje rezultatom 3:2 u igri parova što je bilo dovoljno za ukupnu pobjedu rezultatom 3:0.