Kalesija 14°

Bosna i Rahić podijelili bodove u Kalesiji

Fudbaleri Gornjeg Rahića su odnijeli bod iz Kalesije, gdje su sa domaćom Bosnom odigrali neriješeno 1:1. Rahić je poveo golom Mehmedovića (26), dok je konačan rezultat postavio Palislamović (66).

Kalesijski fudbaleri su bolje otvorili utakmicu i stvorili nekoliko izglednih prilika za gol. Međutim, Rahić je prvi stigao do prednosti golom Mehmedovića (26), koji koristi neopreznost odbrane domaćih, izlazi sam pred gol Bosne, i preciznim udarcem šalje loptu u lijevi ugao golmana Smajlovića.

Već u sljedećoj akciji Bosna je mogla do izjednačenja, ali je Šljivić oboren u šesnaestercu gostiju a lopta završila iznad gola Rahića. Iako su domaći negodovali i tražili kazneni udarac sudac Orkić je ostao pri stavu da nije bilo prekršaja. Do kraja poluvremena Bosna je imala još dvije dobre prilike. Golman Kordić je odbranio pokušaj Mujkića (28) i iznio loptu iz svog šesnaesterca ali i napravio prekršaj iz kojeg je Beganović (29) šutirao nekoliko centimetara iznad gola.

Kalesijski fudbaleri su nastavili sa napadima i u drugom poluvremenu, dok su gosti čekali priliku iz kontranapada.Najbolju priliku za Rahić u nastavku utakmice imao je Mehmedović (58) kada je izlašao sam pred Smajlovića, ali je šutirao pored gola.Bosna je stigla do izjednačenja golom Palislamovića (66) koji se, nakon kornera, najbolje snašao u šesnaestercu Rahića i prizemnim udarcem poslao loptu u mrežu.Dobru priliku imao je i Hrbat (68) čiji šutje završio pored gola.

Pet minuta prije kraja Mujkić je oboren u šesnestercu Rahića, ali sudac Orkić i ovoga puta nije pokazao na „bijelu tačku“. Uslijedili su protesti domačih igrača, ali sudac je ostao pri ranijoj odluci.

BOSNA – GORNJI RAHIĆ 1:1 (0:1)Kalesija- Gradski stadion. Teren pogodan za igru. Sudija: Ilija Orkić (Matići). Pomoćnici: Armin Gibić (Gradačac) i Dževad Vrbić (Lukavac). Delegat: Asmir Hodžić (Lukavac). Žuti kartoni: Mujkić, Hrbat, Šljivić i Beganović (Bosna), Kordić, Bošković, Kevrić, Teodorović i Kadić (Gornji Rahić). Crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 0:1 Mehmedović (26), 1:1 Palislamović (66).Bosna: Smajlović, Salihović, Mujkić, Hrbat, Šljivić (Mujanović), Beganović, Majdančić, Abidović, Jahić (Poljaković), Muminović (Alibašić), Palislamović. Trener: Ibro Mahmutović.Rahić: Kordić, Bošnjaković (Bošković), Čavalić (Mušić), Mehmedović, Kevrić, Teodorović, Nukić, Ibrahimbašić, Ibrišimović, Kadić, Čaušević. Trener: Amir Durgutović.

Izvor: radioferal

Ukoliko imate više informacija o temi ili nam želite prijaviti grešku možete nas kontaktirati i na e-mail: ntv@neon.ba.