Kalesija 11°

Bosna ispratila Čelić sa šest golova u mreži

Fudbaleri kalesijske Bosne su savladali goste iz Čelića sa 6:0.

Trostruki strijelac bio je kapiten Safet Mujkić, dva gola je postigao Šljivić, a u strijelce se upisao i rezervista Mustafić. Domaći su poveli golom Šljivića (8) koji je udarcem glavom „načeo“ mrežu Čelića. Prednost domaćih povisio je Mujkić (21) prizemnim udarcem sa linije „peterca“. Do kraja prvog dijela Mujkić (28) se još jednom upisao u listu strijelaca. Ovoga puta Mujkić je glavom zatresao protivničku mrežu, nakon dobrog centaršuta sa desne strane. U drugom poluvremenu kalesijski fudbaleri su još tri puta pogodili mrežu Čelića. Svoj drugi a za Bosnu četvrti gol postigao je Šljivić (57), odličnim  udarcem sa oko dvadesetak metara od protivničkog gola. Raspoloženi Mujkić (67) je do hattrickastigao nakon što je izašao sam pred gostujućeg golmana i rutinski pogodio za 5:0. Konačan rezultat postavio je Mustafić (68), nekoliko minuta nakon što je ušao u igru umjesto Šljivića. Do kraja susreta domaći su imali još nekoliko izglednih prilika za gol ali se rezultat nije mijenjao.

BOSNA KALESIJA – ČELIĆ 6:0 (3:0) (FOTO)

Kalesija – Gradski stadion. Gledalaca: oko 50. Vrijeme sučano. Teren: pogodan za igru. Sudija: Antonio Vincetić (Donja Mahala). Pomoćnici: Juraj Kovačić (Odžak) i Perica Maskaljević (Donja Mahala). Delegat: Hasan Goletić (Živinice). Žutih i crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 1:0 Šljivić (8), 2:0 Mujkić (21), 3:0 Mujkić (28), 4:0 Šljivić (57), 5:0 Mujkić (67), 6:0 Mustafić (68).

Bosna: Hamzić, Salihović, Palislamović, Čirak (Omerović), Mujkić, Beganović, Hrbat, Šljivić (Mustafić), Ibrić (Habibović), Abidović, Jahić. Trener: Ibro Mahmutović.

Čelić: Džinović, M.Ljaljić, Ćehajić, Salkanović (Az.Karamović), Abdurahmanović (S.Mehanović), S.Ljaljić, A.Mehanović, Huskanović, Beganović, Am.Karamović (Hamzić), Mešić. Trener: Predrag Marić.

Izvor: radioferal