Bosna iz Kalesije ubjedljiva u Kikačima za prolazak u polufinale KUP-a TK

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su savladali Mladost u Kikačima sa 0:3 i obezbijedili plasman u polufinale KUP-a TK.

Strijelci za Bosnu bili su: Mujkić (15 i 52) i Hrbat (78).

Nakon početkog pritiska Mladosti u prvih desetak minuta utakmice, kalesijski fudbaleri su preuzeli inicijativu i do kraja susreta imali potpunu kontrolu.

Vodeći pogodak za Bosnu postigao je kapiten Safet Mujkić (15). Akciju je započeo Šljivić po desnoj strani i odlično uposlio Mujkića kojem nije bilo teško pogoditi mrežu domaćih.

Bosna je do kraja prvog poluvremena mogla povećati prednost ali je golman Radovanović spašavao svoju mrežu nakon dobrih prilika Šljivića i Mujkića.

Bosna je i u nastavku susreta bila konkretnija, dok je su fubaleri Mladosti pokušavali dubinskim loptama pronaći kapitena Mujkanovića, kojeg su odično čuvali Tabalović i Palislamović.

Prednost kalesijskog drugoliaša povisio je ponovo Safet Mujkić (52) kada je sjajnim udarcem lijevom nogom, sa linije šesnaesterca, pogodio mrežu Mladosti.

Konačan rezultat postavio je Sedin Hrbat (78), koji se najbolje snašao u kaznenom prostoru domaćih i preciznim prizemnim udarcem pogodio za 0:3.

Bosna je do kraja utakmice mogla doći i do ubjedljivije pobjede, ali Mujkić u završnici nije imao dovoljno koncentracije. Posebno atraktivan pokušaj Mujkića (54) bio je kada je lobovao Radovanovića ali je prečka spriječila loptu da završi u mreži Mladosti.

Najbolju priliku za Mladost na utakmici imao je Sadžid Fazlić (64) iz slobodnog udarca, ali je njegov dobar šut sjajnom intervencijom odbranio golman Hasanović.

Iako je odlukom NS TK zabranjeno prisustvo publike na stadionu, dio navijača se ipak snašao i sa okolnih brežuljaka, u blizini stadiona, posmatrao utakmicu.

Kikači: Tom Cat arena. Teren pogodan za igru. Sudija: Elvis Mujić (Banovići). Pomoćnici: Dejan Ilić (Banovići) i Dževad Vrbić (Lukavac). Delegat: Damir Džafić (Kalesija). Žuti kartoni: Kikanović i Kovačević (Mladost), Abidović i Mujkić (Bosna). Crvenih kartona nije bilo.

Strijelci: 0_1 Mujkić (15), 0:2 Mujkić (52), 0:3 Hrbat (78)

Mladost: Radovanović, Kikanović (Kurtalić),  Jašarević, Suljić, Avdibašić (Selimović), Mujkanović, Avdić (Smajić), Halilović, Kovačević, Čehajić, Fazlić. Trener: Nijaz Karić.

Bosna: Hasanović, Barčić (Habibović), Mujkić, Poljaković (Tabalović), Hrbat, Šljivić (Mujanović), Beganović, Majdančić, Abidović, Jahić, Palislamović. Trener: Ibro Mahmutović.

Izvor: radioferal