Kalesija 15°

Bosna preokretom u drugom poluvremenu stigla do pobjede nad Prilukom

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su savladali Priluk sa 4:2, u posljednjem kolu Druge lige FBiH „Sjever“. Strijelci za Bosnu bili su Abidović (54), Suljić (62), Mešić (72) i B.Šišić (83 –autogol), dok je dvostruki strijelac za Priluk bio kapiten Mešanović (17 i 26).

Priluk je bolje otvorio utakmicu i rano stigao do prednosti od dva gola razlike. Vodeći pogodak za goste postigao je Mešanović (17), koji je iskoristio neopreznost domaće odbrane i savladao Hamzića. Isti igrač je doveo Priluk u vodstvo od 2:0. Nakon kornera sa desne strane Mešanović (26) se odlično snašao na prvoj stativi i glavom prebacio loptu u suprotni ugao. Rezultatom 0:2 za Priluk završeno je prvo poluvrijeme. Bosna je u prvom poluvremenu imala nekoliko odličnih prilika za gol koje nisu iskoristili Suljić, koji je tri puta iz izglednih situacija pucao preko i pored gola, dok je odličan šut glavom Abidovića golman Baščelić uspio odbraniti.

Bosna je u nastavku susreta bila konkretnija i stigla do preokreta. Abidović (54) je dobrim prizemnim udarcem, sa oko 16 metara, pogodio desni ugao gola Priluka i smanjio prednost na 1:2. Izjadanačujući pogodak postigao je Suljić (62), koji je dobrim udarcem, iskosa sa lijeve strane kroz noge Baščelića pogodio mrežu.

Potpuni preokret uslijedio je nakon pogotka Mešića (72), koji je, na asistenciju Suljića, izlašao sam ispred gostujućeg golmana i rutinski pogodio za 3:2.

Konačan rezultat postavio je Benjamin Šišić (83), koji, nakon centaršuta Jahića, pokušava izbaciti loptu ispred svog gola, ali lopta mu prelazi preko noge i pogađa vlastitu mrežu.

Bosna Kalesija – Priluk 4:1 (0:2)

Kalesija – Gradski stadion. Gledalaca: oko 50. Sudija: Hajrudin Fazlić (Gradačac). Pomoćnici: Džemsudin Gulam (Tuzla) i Adnan Ibrahimović (Brčko). Delegat: Marko Oršilić (Tolisa). Žutih i crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 0:1 Mešanović (17), 0:2 Mešanović (26), 1:2 Abidović (54), 2:2 Suljić (62), 3:2 Mešić (72), 4:2 B.Šišić (83 autogol).

Bosna: Hamzić, Čirak (Bečić), Barčić, Suljić, Poljaković (Ibrić), Šljivić (Mešić), Mujanović, Majdančić, Abidović, Jahić, Palislamović. Trener: Ibro Mahmutović.

Priluk: Baščelić (Ibrahimbegović), M.Šišić, Poljić,B.Šišić, Hrnjić, Kuljaninović, Jakubović, Jagodić, Mazić, Sprečaković, Mešanović. Trener: Mirza Mahovkić.