Bosna savladala Priluk za bijeg za začelja tabele

Bosna iz Kalesije je pobjedom nad Prilukom (2:0) došla do veoma vrijednih bodova u borbi za opstanak u ligi. Strijelci za domaće bili su Mušanović (30) i Mujkić (37), dok je za goste pogodio Smajlović (3). Sva tri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu.

Priluk je na startu utakmice došao do prednosti. Strijelac je bio Smajlović (3) glavom nakon brzog kontranapada gostiju. U nastavku utakmice domaći su preuzeli inicijativu i stvarali prilike. Mrežu Priluka prvi je načeo Sakić (25) koji se, nakon kornera,  dobro snašao u šesnaestercu i glavom pogodio mrežu. Međutim, gol je poništen jer je  pomoćni sudac Mujkić pokazao da se Sakić nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Izjednačujući pogodak za Bosnu postigao je Mušanović (30) iz slobodnog udarca sa oko dvadesetak metara iskosa sa desne strane. Pobjedu kalesijskom drugoligašu donio je Mujkić (37), koji  odličnim lob udarcem matira Baščelića. Drugo poluvrijeme proteklo je, uglavom, u nadmetanju između dva šesnaesterca, pri čemu su kalesijski fudbaleri imali terensku inicijativu, ali bez konkretne završnice.

Ovom pobjedom Bosna je pobjegla sa žačelja tabele i sada mnogo mirinije ulazi u završnicu jesenjeg dijela sezone u drugoj ligi FBiH „Sjever“.

Izvor: Radio Feral