Kalesija

Bosna savladala Prokosoviće

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su savladali Prokosoviće sa 3:1, u pretposljednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva Druge lige FBiH „Sjever“.

Dvostruki strijelac za Bosnu bio je Safet Mujkić, a mrežu gostiju pogodio je i Idris Sakić. Počasni pogodak za Prokosoviće postigao je Salkić.

Bosna je mnogo bolje otvorilila utakmicu i već nakon petnaest minuta igre imala prednost od 2:0. Vodeći pogodak za domaće postigao je Idris Sakić koji je iskoristio grešku gostujuće odbrane i pogodio mrežu Bojića. Prednost Bosne povećao je Safet Mujkić  odličnim lob udarcem. Do kraja prvog poluvremena Prokosovići su preko Salkića uspjeli smanjiti rezultat na 2:1. Konačan rezultat postavio je Safet Mujkić koji se najbolje snašao u gostujućem šesnaestercu i po drugi put matirao golmana Prokosovića.

Domaći su kraj utakmice dočekali sa igračem manje jer je sudac Read Mehanović iz igre isključio Majdančića zbog psovke koju je uputio svom saigraču Džaniću.

Bosna je pobjedom nad Prokosovićima došla do veoma važnih bodova, sa kojima će mnogo mirnije dočekati zimsku pauzu.

FK BOSNA: Hamzić M., Hamzić S.(Ćurtović), Mušanović, Beširević, Mujkić (Džanić), Poljaković, Omerović (Salihović), Majdančić, Sakić A., Sakić I., Tabalović.

NK PROKOSOVIĆI: Bojić, Salkić, Iljazagić, Numanović (Hasić), Halilagić, Halilčević, Aljukić, Bjelić, Memić (Ahmetović), Halilović (Hidanović), Glibanović.

Izvor: Radio Feral

Ukoliko imate više informacija o temi ili nam želite prijaviti grešku možete nas kontaktirati i na e-mail: ntv@neon.ba.