Kalesija 16°

Bosna savladala Svatovca

Fudbaleri kalesijske Bosne su savladali Satovca iz Poljica sa 2:1, u okviru 23.kola Druge lige FBiH „Sjever“ i konačno prekinuli seriju loših rezultata.  Utakmica je riješena u prvih desetak minuta drugog poluvremena kada su postignuta sva tri pogotka. Mrežu Svatovca „načeo“ je Poljaković (49), koji se, nakon kornera, najbolje snalazi u protivničkom šesnaestercu i glavom šalje loptu iza leđa golmana Čizmića.

Već u sljedećem napadu Bosna je stigla do drugog gola. Strijelac je bio Abidović (51), koji je iskoristio neopreznost gostujuće odbrane i lob udacem pogodio mrežu Svatovca. Konačan rezultat postavio je Vuković (55), koji je, nakon slobodnog udarca sa desne strane,  ostao usamljen na drugoj stativi i udarcem glavom pogodio mrežu Hamzića. Do kraja utakmice Bosna je mogla i do trećeg gola ali je dobar šut Mešića (79) zaustavila stativa. Kalesijski fudbaleri su  pružili bolju partiju i u prvom poluvremenu, ali Šljivić u dva navrata nije uspio pogoditi gol.

Bosna (Kalesija) – Svatovac (Poljice) 2:1 (0:0)

Kalesija- Gradski stadion. Gledalaca: oko 100. Sudija:Elmir Ribić (Tuzla). Pomoćnici: Mirzet Hanić (Gradačac) i Esmer Hodžić (Tuzla). Delegat: Azmir Ibrišimović (Tuzla). Žuti kartoni: Halilčević (Svatovac). Crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 1:0 Poljaković (49), 2:0 Abidović (51), 2:1 Vuković (55).

Bosna: Hamzić, Čirak (Mešić), Muamer Barčić, Jukić, Poljaković, Alibašić, Šljivić (Zulić), Muhamed Barčić, Abidović (Ibrić), Jahić, Tabalović. Trener: Ibro Mahmutović.

Svatovac: Čizmić, Halilčević, Nurić, Vuković, Bagić, Kukić, Demirović, Hrbat, Mušić, Šehić, Memić (Kasumović).