Bosna slavila protiv Mladosti iz Puračića

U okviru 27.kola Druge lige FBiH grupa Sjever, Bosna iz Kalesije je na Gradskom stadionu ugostila Mladost iz Puračića koja se grčevito bori za opstanak.

Iako prvo poluvrijeme nije za pohvaliti ni jedna ni druga ekipa nisu pokazale ama baš ništa. Početkom drugog poluvremena, domaći su nešto bolje krenuli ka protivničkom golu, dok su gosti čekali priliku te su u dva, tri navrata prijetili kontranapadom.

Ipak slavlje domaćoj ekipi donosi Memišević koji nakon slobodnog udarca odlično šutira glavom te pogađa prečku i lopta ulazi u gol. Veliko slavlje bilo je i na klupi domaćih kojima tri boda znače siguran opstanak i iduće sezone u ovom rangu.

Nakon primljenog gola, gosti su krenuli na sve ili ništa, jer još uvijek nisu osigurali opstanak u ligi tako da su im bodovi bili neophodni iz ovog susreta. Konačan rezultat 2:0 postiže Tabalović koji pet minuta prije kraja utakmice odličnim šutom loptu šalje iza leđa golmana gostiju.