Bosna slavila u lokalnom derbiju

Bosna iz Kalesije je slavila u lokalnom derbiju protiv Sloge iz Tojšića sa 3:2. Bosna je bolje otvorila utakmicu i prvu dobru priliku imao je kapiten Suad Tabalović (5), čiji je šut glavom je zaustavila prečka. Sloga je stigla do vodstva golom Šmigalovića (15), koji je ostao usamljen na drugoj stativi i odličnim udarcem poslao loptu u nebranjeni dio mreže.

Bosna do izjednačenja došla golom Poljakovića (33), koji se, nakon kornera, najbolje snašao u gostujućem šesnaestercu i iz velike gužve pogodio mrežu tojšićkog drugoligaša. Krajem prvog poluvremena domaći su golom Mujkića (44) došli do prednosti.

Najbolji strijelac lige Safet Mujkić je iskoristio neopreznost golmana Bajrića i glavom pogodio za 2:1.

Početkom drugog poluvremena došlo je do novog izjednačenja. Nakon brzog kontranapada Sloge, Fejzić (47) je ostao sam u šesnaestercu domaćih i neometan pogodio za 2:2. Konačan rezultat postavio je Muhamed Kuralić (73), nekadašnji igrač Sloge koji je u zimskoj pauzi stigao u Kalesiju. Kuralić je, nakon kornera, bio najviši u skoku i dobrim udarcem glavom poslao loptu u mrežu Sloge.

Gosti iz Tojšića su od 66.minute igrali sa deset igrača jer je Gosić zbog starta nad Mujanovićem zaradio drugi žuti karton. Pored Gosića sudac Mirnes Mujanović je zbog prigovora na tribine poslao i Nijaza Vejzovića, predsjednika Sloge.

Pobjedom u lokalnom derbiju fudbaleri Bosne su osvojili tri jako važna boda u borbi za opstanak u ligi i bodovno se izjednačili sa Slogom iz Tojšića.