Kalesija 12°

Bosna ubjedljiva protiv Radničkog

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su savladali Radničkog iz Lukavca sa 3:0 i stigli do šeste ovosezonske pobjede. Dvostruki strijelac je bio Safet Mujkić, a gostujuću mrežu pogodio je i kapiten Suad Tabalović.

Bosna je povela golom Tabalovića (39), koji se, nakon kornera kojeg je izveo Omerović,  najbolje snašao u šesnaestercu Radničkog i glavom poslao loptu iza leđa golmana Jašarevića.

U drugom poluvremenu domaći su golovima Mujkića ovjerili pobjedu protiv Radničkog. Prednost kalesijskog drugoligaša uvećao je Mujkić (51). Omerović je odlično uposlio Mujkića koji je prizmenim udarcem pogodio za 2:0. Konačan rezultat postavio je ponovo Mujkić (72). Prethodno je Abidović osvojio veći dio terena i asisitirao za Mujkića, koji je sa linije šesnaesterca  poslao loptu u lijevi ugao gola Radničkog.

Iako je Bosna upisala ubjedljivu pobjedu, rezultat je mogao biti i drugačiji, s obzirom da je u dva navrata udarce fudbalera Radničkog zaustavljala stativa. Polovinom prvog poluvremena Derdemez je izašao sam pred golmana Hamzića, ali je pogodio stativu. Također, u finišu susreta ponovo se zatresla domaća stativa. Ovoga puta šutirao je Mahovkić.

Ovom pobjedom Bosna je stigla do bodova sa kojima će ostati u „zlatnoj sredini“ i mirnije čekati završnicu jesenjeg dijela prvenstva. U narednom kolu Bosna će gostovati kod Prokosovića, a posljednji ovogodišnji nastup imat će protiv Bosne iz Mionice na Gradskom stadionu u Kalesiji.