Kalesija 22°

Bosna upisala pobjedu nad Lokomotivom

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su savladali Lokomotivu iz Miričine sa 1:0, u posljednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva u Drugoj ligi FBiH „Sjever“.

Pobjednosni pogodak za kalesijskog drugoligaša postigao je Mehdin Šljivić iz kaznenog udarca u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

Jedanaestercu je prethodila akcija u kojoj je Beganović uputio dobar centaršut prema Jahiću koji je oboren u šesnaestercu Lokomotive. Sudac Umihanić je pokazao na „bijelu tačku“, nakon čega je uslijedila burna reakcija gostujućih igrača.

Zbog vrijeđanja i psovki upućenih sucu Umihaniću iz igre su isključena dva igrača Lokomotive, Jašarević i Berbić.

Gosti iz Miričine su u nastavku susreta uspjeli sačuvati svoj gol, iako su na terenu imali dva igrača manje. U završnici utakmice su mogli čak osvojiti i jedan bod, ali je golman Mujić krajnjim naporom uspio zaustaviti sjajan šut Kovačevića.

S druge strane, domaći su u drugom poluvremenu prikazali jako lošu i neorganizovanu igru. Iako su imali terensku inicijativu i posjed lopte nisu uspjeli pronaći put do protivničkog gola. Napadači Bosne su u više navrata šutirali sa distance, ali su lopte završavale, uglavnom, iznad ili pored protivničkog gola.

Bosna je protiv Miričine, iako je osvojila tri boda, odigrala jednu od najlošijih partija u jesenjem dijelu sezone i blijedim izdanjem razočarala malobrojne naviječe na Gradskom stadionu u Kalesiji.

U predstojećoj zimskoj pauzi stručni štab Bosne će imati veliki zadatak da otkloni oscilacije i nedostatke u igri, koji su bili jako vidljivi u jesenjem dijelu sezone, pokuša pronaći eventualna pojačanja i da formu igrača na proljeće podigne na mnogo viši nivo. U suprotnom će se kalesijski drugoligaš naći u vrlo neugodnoj situaciji u kojoj će se do zadnjeg kola boriti za opstanak u ligi.