NEON Televizija - ntv@neon.ba - Redakcija: +387 62 33 00 95 - Marketing: +387 62 33 00 94

Bradara razgovarala s Nikšićem o formiranju Vlade FBiH: Vremena za gubljenje nema

... | 7. Marta 2023.
15:22
Kalesija Online

Predsjednica Federacije BiH Lidija Bradara danas je održala sastanak sa kandidatom za premijera Federacije, odnosno predsjednika Vlade FBiH, Nerminom Nikšićem (SDP).

Temeljem sporazuma o formiranju vlasti između HDZ-a BiH i ostalih stranaka nove parlamentarne većine, kao kandidat za ovu dužnost istaknut je Nikšić.

S obzirom kako rokovi za uspostavu Federalne Vlade, odnosno imenovanje mandatara ističu, predsjednica Federacije BiH je već danas, prvi dan od stupanja na dužnost, pozvala na konsultacije Nermina Nikšića.

Obostrano mišljenje, predsjednice Bradara kao i Nikšića, jeste kako vremena za gubljene nema te da ovaj proces treba što prije početi.

Prethodno je održan i sastanak sa potpredsjednicima Federacije BiH na temu funkcionisanja izvršne vlasti.

klix.ba

Portal ntv.ba možete pratiti i putem android aplikacije za mobilne uređaje

Komentari

Kategorija: Društvo i politika