Kalesija 16°

Čelić slavio u Kalesiji

Bosna iz Kalesije je poražena od Čelića sa 0:2, u 3.kolu Druge lige FBiH „Sjever“. Strijelci za pobjedu gostiju bili su Eldar Mehmedović (72) i Alem Mujagić (84).

Čelić je većim dijelom utakmice bio bolji i zasluženo slavio pobjedu. Domaći su nešto bolje izdanje prikazali samo u prvih 20-tak minuta utakmice, nakon čega su igru u potpunosti prepustili gostijućim igračima.

Već od sredine prvog poluvremena gosti su u nekoliko navrata opasno zaprijetili golu Hamzića, koji je odličnim intervencijama spašavao vlastitu mrežu.

Vodeći pogodak za Čelić postigao je Mehmedović (72), koji je sam izašao pred Hamzića i rutinski pogodio za 0:1.

Već u narednoj akciji Čelić je mogao povećati prednosti ali se Mehmedović ne snalazi najbolje na pet-šest metara od gola Bosne, nakon odličnog ubacivanja sa lijeve strane. Bosna je ubrzo imala dobru priliku za izjednačenje, ali je šut Mujkića (75) završio pored lijeve stative gostujućeg gola. Safet Mujkić (80) je imao priliku za popravni, desetak minuta prije kraja, kada je odlično prošao po lijevoj strani ali lopta još jednom završava pored gola.

Konačan rezultat postavio je Alen Mujagić (84) koji je iskoristio nesporazum odbrambenih igrača kalesijskog drugoligaša i poslao loptu iza leđa Hamzića. Ovaj gol srušio je nadanja domaćih navijača da bi iz ovog susreta mogli izvući bar jedan bod.

Fudbaleri Bosne su porazom od Čelića nastavili sa dugogodišnjom lošom praksom da klubovi koji tek uđu u Drugu ligu FBiH „Sjever“ tradicionalno uzimaju bodove u Kalesiji. Prije Čelića, pobjede u Kalesiji su , prve sezone igranja u ligi, slavili Priluk, Prokosovići, Lokomotiva Miričima, Seona…