Derventa zasluženo do pobjede u Kalesiji, odbojkašice Bosne nisu pokazale ništa od igre

Odbojkašice kalesijske Bosne poražene su noćas u okviru sedmog kola Premijer lige BiH od ekipe Dervente rezultatom 1:3 po setovima 16:25; 12:25; 25:20 i 12:25.

Iako su odbojkašice iz Dervente bile posljednje na tabeli iz Kalesije se vraćaju kući sa tri boda, ali i sa zasluženom pobjedom jer su očitale “bukvicu” kalesijskim odbojkašicama koje su i prije same utakmice upisale pobjedu.

Već na samom početku prvog seta vidjelo se da će odbojkašice iz Dervente dati svoj maksimum, a borbenošću na terenu prednost u poenima je rasla. Najveći broj poena sigurno je upisala razigrana Sanja Žorić, a iza nje su tu Jelena Ninković i Tijana Đapa. Ruku na srcu nakon prvog seta zaslužena razlika je od devet poena, odnosno 16:25.

U drugom setu, domaće odbojkašice su nakon tri osvoje poena 3:0, počele da “srljaju”, pa gošće lagano dolaze do preokreta, tako i da drugi set rješavaju u svoju korist rezultatom 12:25. Tokom prva dva seta odbojkašice Bosne su izgledale izgubljeno, pa je samim tim i trener Rašid Tubić bio nezadovoljan igrom svojih izabranica.

“Kako da budem zadovoljan. Igrale su mi dvije odbojkašice svega, ostale su samo bile na parketu”, kazao je ljutito Tubić koji je na kraju utakmice ipak čestotao gošćama na zalaganju i borbenošcu.

U trećem setu je zabilježeno čak deset izjednačenja, što je pokazalo da naše djevojke mogu i znaju igrati odbojku. Tako se tek u trećem setu raspucala i povratnica u tim Amela Kadić koja je možemo reći i najzaslužnija za pobjedu od 25:20.

U četvrtom setu, se vidjelo da odbojkašice Bosne ne mogu, posebno kada je publika vidjela da se pojedine igračice  “sakrivaju” od šuterski raspoložene Sanje koja je pogađala sa svih pozicija.Publika je nakon toga počela da napušta tribine u MSŠ Kalesija, nezadovoljni onim što vide na terenu, odnosno nedostatkom volje za igru i nedostatkom borbenošći.  Tako i četvrti set zasluženo gošće rješavaju u svoju korist rezultatom 12:25.

Ovom pobjedom Derventa je pobjegla iz zadnjeg dijela tabele i sada imaju šest bodova, dok je sada “fenjeraš” Bosna sa tri osvojena boda.

U narednom kolu naše odbojkašice gostuju u Gradačcu gdje sa sigurnošću možemo reći da će teško i do osvojenog seta, a o pobjedi i da ne govorimo.

ŽOK BOSNA: Zerina Suljić, Dženana Muminović, Amela Kadić, Emina Subašić, Envera Herić, Matea Božur, Lejla Bureković, Erna Sinanović, Adna Mujačić, Armina Avdić, Edina Hodžić. Treneri: Rašid Tubić i Robin Mujačić.

ŽOK DERVENTA: Nikolina Tutnjević, Zorana Makivić, Maja Živković, Sanja Žorić, Jelena Bajić, Tijana Đapa, Jelena Ninković, Angelina Divljan, Jelena Kojić, Valerija Dragičević, Duška Kenjalo, Sara Hrustović. Treneri: Jovan Vukalović, Vlado Kovačević.

Sudije: Milan Nikolić (Brčko), Jovica Turanjanin (Banja Luka)

Delegat: Admir Mahovkić (Lukavac)