Didier Drogba debitovao asistencijom i pogotkom

Na senzacionalan je način legendarni bjelokošćanski nogometaš Didier Drogba debitirao za Galatasaray. U pobjedi protiv Akhisar Belediyespora (2-1) u 22. kolu turskog prvenstva sudjelovao je s pogotkom i asistencijom.

drogba-galata-1360960761-268743I da priča bude nevjerojatnija, treba naglasiti da je 34-godišnji napadač ušao u igru tek u 63. minuti. Samo mu je pet minuta trebalo da iskoristi asistenciju Buraka Yilmaza i glavom dovede goste u vodstvo.

Svega tri minute kasnije Drogba je uzvratio asistencijom Yilmazu koji je zabio 12. prvenstveni gol sezone. Sertan Vardar je zabio utješni pogodak za domaće u 85.minuti.Podsjetimo, Drogba je lani predvodio Chelsea do naslova u Ligi prvaka.

Potpisao je nakon toga za kineski klub Shanghai Shenhua, ali nije bio zadovoljan na Dalekom istoku i nakon samo šest mjeseci se vratio Europu.

Iako su Kinezi osporavali transfer, FIFA je upalila zeleno svjetlo Drogbi koji je ekspresno potvrdio da će biti pojačanje za veliki klub iz Istanbula.