Kalesija 22°

Dijamant u punom sjaju: Hat-trick Edina Džeke (VIDEO)

Pobjedom od 4:0 na gostovanju kod Villarreala fudbaleri Rome stekli su kapitalnu prednost pred revanš-susret šesnaestine finala Evropske lige, a upravo je drugi, treći i četvrti gol Rimljana bili su djelo bh. reprezentativca Edina Džeke.

Rimska Vučica je odlično otvorila susret i šansu za gol vrebala je iz kontri i polukontri.

Vodećem golu italijanskog sastava prethodila je dobra prilika bh. reprezentativca, no njegov udarac zaustavio je Asenjo. Ono što nije uspio Dijamant jeste brazilac Emerson. Lijevi bek Rome je fantastičnim udarcem s preko 20 metara pogodio mrežu Villarreala.

S minimalnih 1:0 Vučica je otišla na poluvrijeme, no pravi posao u drugom poluvremenu napravio je kapiten fudbalske reprezentacije BiH.

Dijamant je prvo iskoristio asistenciju Salaha u 65. minuti i udvostručio vodstvo Rome. Jedanaest minuta kasnije najboljeg strijelca Rome u ovoj sezoni uposlio je Jesus, a njegovo dodavanje Džeko je pretvorio u 3:0.

Sjajno večer na El Madrigalu popularni Džekson je zaključio u 86. minuti, kada dodavanje Nainggolana pospremio u mrežu Asenja za konačnih 4:0 i tako kompletirao hat-trick.

Nešto manje uvjerljivu pobjedu od Rome upisao je Schalke. U duelu timova dvojice bh. reprezentativaca Sead Kolašinac je na gostovanju kod Cimirotovog PAOK-a u Solunu slavio s visokih 3:0. Oba Zmaja su odigrali su svih 90. minuta.