Kalesija 11°

Dobar start: Kalesijski karatisti osvojili tri zlatne medalje u Srbiji

Jako dobru sezonu iza sebe imaju karatisti KK “Bosna” Kalesija, u 2018.godini osvojili su 389 medalja. U kantonalnoj ligi osvojili su 199, na međunarodnim turnirima 183, na državnim i federalnim takmičenjima 7 medalja. Imali su predstavnike na Balkanskom prvenstvu gdje su nastupili Amar Jahić,, Almina Halilović i Amila Imamović. Cilj za 2019.godinu je osvojiti preko 400 medalja. Da su odlučni u namjeri da ostvare što bolje rezultate, pokazao je i turnir u Srbiji. Karate klub Kalesija predstavljala su tri takmičara koji su osvojili 3 zlatne medalje.

Medalje su osvojili
Hasanović Ejla pionirka -50 kg,
Halilović Almina juniorka -59 kg
Jahić Amar kadeti+ 70 kg.

“Zaista impresivan početak sezone. Nastavljamo sa pripremama za nastupe koji dolaze.”-piše na zvaničnoj stranici KK “Bosna” Kalesija

Podsjećanja radi, kalesijski karate klub imao je i predstavnika na Evropskom prvenstvu u Danskoj. Državni prvak Amar Jahić u svojoj kategoriji osvojio 16.mjesto.