Kalesija 22°

Džanan Musa ponovo briljirao u novoj pobjedi lidera španskog prvenstva

Košarkaši Breogana razbili su u Lugu u okviru 4. kola španske ACB lige ekipu Real Betisa rezultatom 97:65, a briljantnu partiju u redovima domaće ekipe pružio je bh. košarkaš Džanan Musa.

Naime, naš košarkaš je na parketu proveo 26 minuta, što mu je bilo dovoljno da bude ubjedljivo najbolji strijelac na meču.

Na kraju je stigao do cifre od 23 postignuta poena te je uz to imao dva skoka i jednu asistenciju.

Inače, Betis je solidno otvorio meč i čak imao minimalno vodstvo nakon prve četvrtine. Međutim, to je bilo sve od njih. Već do poluvremena Breogan je proekrenuo rezultat, a u drugom poluvremenu su u potpunosti razbili gostujući sastav.
Fantastičnom Musi pomoć su pružili Cruz-Uceda i Kalinoski koji su postigli po 14 poena, dok je kod Betisa najbolji bio Evans sa 16 poena.

Breogan je trenutno na prvom mjestu ACB lige s tri pobjede i jednim porazom, dok je Real Betis na 16. poziciji s omjerom 1-3.