Džeko nastavio zabijati, gol posvetio svojim mahalcima!

dzeko_1201

U drugoj derbi utakmici engleske Premier lige na Emiratesu je Manchester City savladao Arsenal sa 2:0.Drugi pogodak za građane postigao je Edin Džeko 31. u minuti – svoj deseti pogodak u sezoni posvetio je svojim mahalcima. Bila je ovo prva gostujuća pobjeda Cityja protiv Arsenala nakon oktobra 1975.

Inače, topnici od od devete minute igraju sa igračem manje, jer je Koscielny dobio crveni karton kada je u svom šesnaestercu srušio reprezentativca BiH.

Naš napadač izveo je najstrožiju kaznu, ali je Szczesny odbranio njegov udarac nakon čega se lopta od stative odbila u ruke poljskog golmana.

Vodstvo Cityju je fenomenalnim pogotkom u 21. minuti donio Milner kada je skoro iz mrtvog ugla na asistenciju Teveza savladao golmana Arsenala poslavši loptu u suprotne rašlje.

Sa igračem više gosti su s lakoćom održali prednost u drugom dijelu, a treba napomenuti da je i City meč završio sa deset igrača jer je Kompany u 75. dobio direktan crveni karton poslije starta nad Wilshereom.

S obzirom na to da je i Manchester United ranije savladao Liverpool sa 2:1, razlika između gradskih rivala ostala je sedam bodova.