Kalesija 14°

FK “Bosna” Kalesija – FK Gornji Rahić: Izjednačena utakmica, realan rezultat

Fudbaleri Bosne iz Kalesije i Gornjeg Rahića su podijelili bodove na Gradskom stadionu u Kalesiji rezultatom 1:1, u zaostaloj utakmici 13. kola Druge lige FBiH „Sjever“.

Utakmica je bila neizvjesna do samog kraja. Iako su fudbaleri kalesijske Bosne na početku poveli sa golom razlike, međutim, protivnik je izjednačio u drugom poluvremenu. Kalesijski fudbaleri su imali dosta dobrih prilika, ostavili srce na terenu, ali falilo je malo više sreće za bolji rezultat.

“Rezultat je realan. Igrali smo na teškom terenu, a naišli smo na protivnika koji je u ovom momentu jača i kvalitetnija ekipa od nas. Treba biti zadovoljan i sa ovim bodom. Nastavit ćemo dalje raditi i u drugom dijelu ispraviti sve ove greške”, kazao je trener FK “Bosna” Kalesija, Nijaz Devoli.

U drugom dijelu sezone, kako kaže trener Devoli, sigurno će biti izmjena u sastavu kalesijskog tima, te će klub pojačati sa nekoliko novih igrača.

Ekipa koja je bila u gostima, FK Gornji Rahić, mirno nastavlja u drugom dijelu sezone, s obzirom da su visokopozicionirani na tabeli.

“To je nama i bio cilj prije početka prvenstva da budemo pri vrhu tabele. Momcima čestitam. Drugo poluvrijeme jako dobro, dok smo u prvom poluvremenu nešto slabije ušli u igru. I možda najrealniji ishod utakmice je 1:1”, kazao je trener FK Gornji Rahić Zoran Brković.

Još jedna utakmica dijeli fudbalere do kraja polusezone. U subotu, u posljednjem kolu jesenjeg dijela, ekipa FK Bosna Kalesija dočekuje ekipu  Lokomotive iz Miričine.