Fudbaleri Sloge iz Tojšiča u derbi utakmici 24.koloa Druge lige FBiH grupa Sjever na Gradskom stadionu u Kalesiji slavili su rezultatom 2:1 nad danas slabašnom Bosnom.

fk_bosna

fk_sloga

Na samom otvaranju utakmice i jedna i druga ekipa su krenule “pažljivo” uz nekoliko polu prilika na obje strane. No, nakon bezazlene akcije Sloge iz Tojšića, lopta pogađa kapitena domaćih Suada Tabalovića u ruku, a glavni sudac Miralem Golać pokazao je na bijelu tačku.

fk_bosna2

Igrao se dvadeseti minut utakmice, a pogodak sa 11 metara postiže Zulić. Nakon primjenog gola domaći su svim silama navalili ka gostujućem golu, a u tridesetoj minuti na asistenciju krivca za prvi gol Tabalovića, pogađa Semir Mujanović.

fk_bosna3

Ovo je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena “velikog” komšijskog derbija koji je pratilo preko 300 gledatelja. Drugo poluvrijeme pružilo je nešto bolju igru i na jednoj ina drugoj strani, no mreže su mirovale do šezdeset treće minute kada Mevkić ostaje sam zaboravljen od domaće odbranem te matira golmana Bosne za 1:2.

fk_bosna1

Ovaj pogodak je bio “crveni alarm” za domaću ekipu da mora krenuti u napad, što je ostavilo mogućnost i da gosti preko kontra napada postignu pogodak. Međutim do kraja se nije mjenjao rezultat utakmice, a i navijači su složni u jednom Sloga je zasluženo slavila u Kaleisji.