Kalesija

Večeras je u okviru doigravanja Superlige FBiH ŽOK “Bosna” izgubila od gostiju iz Ilidže. Iako su u prethodnoj utakmici, kada su prošle sedmice nastupale u gostima upravo kod ove ekipe, odnijele pobjedu rezultatom u setovima 3:0, to u ovoj utakmici nisu opravdale. Loša odbrana, loš blok i manjak prilika za napad išlo je u korist ekipi iz Ilidže, koja je itekako slabost kalesijskih odbojkašica iskoristila kako bi se kući vratila sa 3 boda.

Moramo napomenuti i da je kalesijska publika očekivala pobjedu s obzirom na rezultat ostvaren u gostima, nažalost do toga nije došlo. U prvom setu su kalesijske odbojkašice bolje otvorile igru. Nakon pada koncentracije kod Kalesijski, odbojkašice iz Ilidže su preokrenule rezultat u svoju korist, te pobijedile prvi set. U drugom setu se igrao poen za poenom, ali su i tada gošće pokazala veću odlučnost, te upisale sebi i drugi set.

U trećem setu dolazi do preokreta, Kalesijke se “iznenada” bude, te u trećem setu vode rezultatom 10:1. Iako su gošće pokušale da stignu rezultat, nisu uspjele, te su domaće odbojkašice upisale sebi pobjedu trećeg seta.

U četvrtom setu, Kalesijke gube koncentraciju, te “puštaju” gošćama da povedu i na kraju i osvoje ovaj set, tako da je na kraju rezultat u setovima glasio; (23:25/ 24:26/ 25:20/ 15:25).

Bez obzira na gubitak, ŽOK “Bosna” Kalesija je uspjela da zadrži 7. mjesto na tabeli Superlige FBiH. U pojedinim trenucima publici je izgledalo kao da su odbojkašice odlučile da gošćama “poklone” tri boda. Kalesijska publika je očekivala bolji “finiš” ove odbojkaške sezone.

Ukoliko imate više informacija o temi ili nam želite prijaviti grešku možete nas kontaktirati i na e-mail: ntv@neon.ba.