Kalesija 14°

Muškarci su sinoć u sali MSŠ Kalesija upisali svoju prvu pobjedu, kada su u okviru I kola Superlige FbiH pobijedili OK „Ilidža“ rezultatom 3:1 (25:11/24:26/28:26/25:19).

Iako su u prvom setu otvorili spremno utakmicu i porazili drugu ekipu odličnim rezultatom 25:11, kalesijski odbojkaši su ipak u drugom setu dopustili protivniku da povede kada je u pitanju rezultat. Na iznenađenje publike a i samih igrača, set je pripao odbojkašima Ilidže.

ok-bosna-14

Nakon pobjede u trećem setu koju su odbojkaši „Bosne“ jedva postigli, istim tempom su nastavili te i četvrti set su upisali kao pobjedu rezultatom 25:19.

Danas će i ŽOK „Bosna“ Kalesija nastupati u Lukavcu, te se nadamo da će i kalesijske odbojkašice donijeti pobjedu kući.

Za OK “Bosna” nastupali su: Jasmin Požegić, Mirnes Idrizović, Bakir Zulić, Arnel Imamović, Vehid Hasanović, Mirnes Vildić, Jasko Osmanović, Miralem Karić i Emir Smajlović.
Trener: Memsud Mešanović.

Za OK “Ilidža” nastupali su: Tarik Amir Kukavica, Emir Musić, Mirza Đoho, Ismet Istrefi, Mirnes Maksumić, Emir Karović, Anes Šabanović, Nadir Šehić, Alen Muratović, Emir Hasanović, Benjamin Godinjak.
Trener: Haris Zolota.