Kalesija 18°

Francuska kiksala protiv Mađarske i zakomplikovala situaciju u grupi

Nogometne reprezentacije Mađarske i Francuske remizirale su rezultatom 1:1 na prepunom stadionu Puškaš Arena u Budimpešti, u okviru 2. kola grupe F Evropskog prvenstva, te su Galski pijetlovi neočekivano zakomplikovali situaciju oko prolaska u osminu finala.
Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji aktuelnih svjetskih prvaka, ali u finišu prvog dijela kažnjeni su za brojne promašaje.
Euro 2020

Tok utakmice: Mađarska – Francuska 1:1

U 14. minuti Benzama je sjajno šutirao s distance, ali Gulácsi je odlično odbranio. Samo 180 sekundi kasnije, Mbappe je bio u čistoj situaciji kada je s desetak metara šutirao glavom, ali lopta je samo prohujala pored gola.

U 31. minuti vidjeli smo najbolju šansu za Francuze nakon prekrasne akcije koju su izveli. Poslije kombinacije nekoliko igrača, Mbappe je petom dodao do Benzeme, koji je u trku iz prve šutirao iz neposredne blizine, ali i ovaj put lopta je otišla zamalo pored stative.

Galski pijetlovi su dominirali i čekao se njihov gol, ali umjesto toga doživjeli su šok u drugoj minuti sudijske nadokande.

Fiola je odigrao dupli pasa sa Sallaijem na lijevoj strani, munjevitim trkom pretčao je Pavarda, a nakon ulaska u kazneni prostor, hladnokrvno je poslao loptu pored Llorisa za 1:0 i erupciju oduševljenja domaćih navijača.
U uvodnim minutama drugog poluvremena Francuska se mučila i nije izgledala tako dobro, a na prvu šansu čekali su do 59. minute. Griezmann je dodao do rezerviste Dembela, koji je nakon soloprodora šutirao i pogodio stativu.

Ipak, u 66. minuti Francuska je poravnala. Mbappe je prošao po desnoj strani i ubacio je na peterac, a lopta se potom odbila do Griezmanna kojem nije bilo teško da je iz blizine pošalje u mrežu za 1:1.

Do kraja je Francuska napadala i tražila pobjedu, a najbliži preokretu bili su u 82. minuti kada je Mbappe iskosa s lijeve strane snažno šutirao, a Gulácsi je sjajno odbranio i ostalo je 1:1.

Ovim remijem situacija u grupi F se neočekivano zakomplikovala, a nešto kasnije od 18 sati na programu je i drugi meč između Njemačke i Portugala.

Francuska će u posljednjem kolu odmjeriti snage s Portugalom, dok Mađarska igra s Njemačkom.