Kalesija

Fudbaleri Bosne savladali Odžak i upisali prvu pobjedu na domaćem terenu

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su savladali Odžak sa 3:1, u prvenstvenom susretu 9.kola Druge lige FBiH „Sjever“. Dvostruki strijelac za prvu pobjedu kalesijskog drugoligaša na domaćem terenu u ovoj sezoni bio je Haris Bečić (8 i 65), a u strijelce se upisao i Mehdin Šljivić (62).

Bosna je bolje otvorila utakmicu i golom Bečića (8) povela sa 1:0. Akciju je započeo Barčić koji je odlično uposlio Bećića koji izlazi sam pred gostujućeg golmana i rutinski pogađa mrežu.

Odžak je izjednačio golom Radića (33), koji se, nakon slobodnog udarca sa desne strane, najbolje snašao u šesnaestercu domaćih i glavom poslao loptu izla leđa golmana Mujića.

Domaći su do kraja poluvremena pokušali doći do drugog gola, ali Šljivić, Jahić i Bečić nisu imali dovoljno koncentracije u najvažnijim trenucima.

U nastavku susreta Bosna je imala potpunu terensku inicijativu i nastavila sa pritiscima na protivnički gol.

Drugi gol za kalesijskog drugoligaša postigao je Mehdin Šljivić (62). Ponovo je Barčić asiastirao, Jahić glavom šutirao na gol, a Mehdin Šljivić iskoristio odbijenu loptu od golmana i pogodio za 2:1.

Konačan rezultat postavio je svojim drugim golom Haris Bečić (65). Gazibegović je uputio dobar centaršut sa lijeve strane, gostujući golman Blagojević nije uspio uhvatiti loptu koja je dolašla do Bečića koji pogađa za 3:1.

Bosna je ovom pobjedom osvojila tri veoma važna boda sa kojima se pomjerila iz opasne zone. Kalesijski fudbaleri u narednom kolu gostuju kod Orahovice, piše radio-feral.com

Ukoliko imate više informacija o temi ili nam želite prijaviti grešku možete nas kontaktirati i na e-mail: ntv@neon.ba.