Fudbaleri “Mladosti” obezbijedili plasman u četvrtfinale KUP-a TK

U nedjelju je odigrana utakmica osminefinala finala KUP-a TK. Fudbaleri “Mladosti” utakmicu su odigrali u Kladnju protiv ekipe FK “Konjuh”Kladanj. U prvom poluvremenu domaćini su vodili rezultatom 1:0. Pogodak koji je donio izjednačenje, postigao je kapiten kluba iz Kikača Semir Mujkanović. Pobjednika utakmice odlučili su penali, koje su ovog puta bolje izveli fudbaleri “Mladosti”.

Junak utakmice, kažu iz kluba “Mladost” Kikači bio je golman Edin Ibrišimović

“Ušao je u 94-toj minuti umjesto  izvanrednog Harisa Glušca golmana FK Sloboda koji je na posudbi u našem klubu. Šef struke Ademir Smajlović je napravio dosta zanimljiv potez što je sve na stadionu iznenadilo, kada su svi očekivali kraj pri rezultatu od 1:1 na scenu je nastupio šef struke Smajlović sa svojom  posljednjom izmjenom koja će ispostaviti se biti zlata vrijedna.
Edin Ibrišimović je ušao u igru, te odmah nakon ulaska odsviran je kraj.  Heroj je postao nakon što je od 4 penala odbranio danas dva i tako našu Mladost odveo među 8 najboljih ekipa na našem kantonu.
Ibrišimović je ispisao i historiju našeg kluba, kada je branio penale u drugom kolu KUP-a Federacije kada smo na svojoj Areni na penale pobijedili Budućnost iz Banovića.”-piše na zvaničnoj stranici FK “Mladost” Kikači

Utakmice četvrtfinala igraju se na proljeće. Ekipa iz Kikača odlazi na zaslužen odmor.