Fudbalerke SFK 2000 ubjedljive na otvaranju kvalifikacija: Fadila Mujkić igrala od 54.minute susreta

Fudbalerke SFK 2000 Sarajevo na otvaranju kvalifikacija za UEFA Ligu prvaka ostvarile su pobjedu. Priliku da igra dobila je i Kalesijka Fadila Mujkić. Fadila je u igru ušla u 54 minuti susreta

Sarajevski tim u susretu prvog kola za protivnika je imao Dragon 2014. iz Sjeverne Makedonije, a susret koji je odigran u Trening centru N/FSBiH u Zenici na kraju je okončan rezultatom 5:1 u korist izabranica Samire Hurem.

U prvom poluvremenu je viđen jedan gol koji je u 9. minuti postigla Merjema Medić, da bi u nastavku uslijedila prava golijada. U 59. minuti prednost je udvostručila Alisa Spahić, zatim je u 76. minuti mrežu gostiju zatresla i Jasna Đoković, da bi nedugo nakon toga na 4:0 povisila Tamara Bojat.

Konačnih 5:0 je u sudijskoj nadoknadi postavila Armisa Kuč.

Nakon utakmice trenerica Samira Hurem, unatoč uvjerljivoj pobjedi, nije bila pretjerano zadovoljna onim što su pokazale njezine izabranice.

“Zadovoljni smo rezultatom i sa pet postignutih golova. Prvo poluvrijeme nije bilo dobro, ali u drugo smo ušli ozbiljnije. Malo smo potcijenili ekipu koja je mlada, ali izuzetno borbena i čestitam im na zalaganju. Drago mi je zbog pobjede, međutim igra mora biti bolja. Slijedi nam utakmica sa Tel Avivom i moramo imati ozbiljniji pristup u odnosu na ovaj meč. Vjerujem da ćemo igrati bolje nego danas”, kazala je Samira Hurem.

Drugo kolo na programu je 10. avgusta kad će se sastati Breidablik-Dragon 2014 (11:00, stadion Asim Ferhatović-Hase) i SFK 2000 Sarajevo-ASA Tel Aviv (17:00, Trening centar NS/FS BiH).Advertisement