Gradina odnijela bodove iz Kalesije

Gradina je savladala Bosnu u Kalesiji sa 2:4. Gosti su do pobjede stigli preokretom u drugom poluvremenu, kada su postigli četiri pogotka. Bosna je bolje otvorila utakmicu i nakon poluvremena imala rezultat od 2:0. Međutim, u nastavku susreta gosti izjednačili, a do kraja utakmice i stigli do pobjede.

Domaći su poveli golom Šljivića (27) koji prizemnim udarcem pogađa desni ugao gostujućeg gola. Prednost Bosne povećao je Mujkić (34). Veći dio posla odradio je Hrbat koji je odlično uposlio Mujkića, kojem nije bilo teško pogoditi mrežu Gradine.

U drugom poluvremenu Gradina je uspjela preokrenuti rezultat. Prvi gol za goste postigao je Isanović (58), koji je nakon kornera najviši u skoku i glavom pogađa za 2:1. Izjadnačio je Mujić (62) preciznim udarcem iskosa sa desne strane. Treći gol za Gradinu postigao je ponovo Isanović (65) iz jedanesterca, nakon prekršaja koji je u svom šesnaestercu napravio Palislamović. Konačan rezultat postavio je Kadrić (82).

Trener Bosne Ibro Mahmutović je u drugom poluvremenu izvršio svih pet izmjena, a priliku su dobili mlađi igrači.

BOSNA KALESIJA – GRADINA SREBRENIK 2:4 (2:0)

Kalesija- Gradski stadion. Teren pogodan za igru. Sudija: Armin Gibić (Gradačac). Pomoćnici: Franjo Ćulap (Odžak) i Enis Đulović (Tuzla). Delegat: Nikola Trogrlić (Donja Mahala). Žuti kartoni: Palislamović i Šljivić (Bosna). Crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 1:0 Šljić (27), 2:0 Mujkić (34), 2:1 Isanović (58), 2:2 Mujić (63), 2:3 Isanović (65 – 11m), 2:4 Kadrić (82).

Bosna: Hasanović (Pezić), Salihović (Ibrić), Palislamović, Muminović, Mujkić, Hrbat, Šljivić (Alibašić), Mujanović, Majdančić, Abidović (Zulić), Jahić (Omerbegović). Trener: Ibro Mahmutović

Gradina: Ramić, Todorović, Bešić (Likić), Hasanbegović, Musić, Andrić (Mujić), Šabić (Delić), Isanović, Mustafić (Kadrić), Omerović (Musić), Muminović. Trener: Samir Adanalić.