Kalesija 11°

Hat-trick Ahmetovića u pobjedi protiv Zrinjskog

U okviru 6. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, fudbaleri FK Sarajevo dočekali su na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase ekipu Zrinjskog a utakmica je na kraju završena rezultatom 4:2 za Sarajevo. Prvi pogodak na utakmici postigao je naš Mersudin Ahmetović u 24. minuti susreta nakon dobrog šuta iskosa sa desne strane. U 31. minuti utakmice nakon jednog kornera dosuđen je penal za Sarajevo a stoper gostiju Slobodan Jakovljević dobio je prvo žuti karton a zatim nakon prigovora i crveni pa je tako Zrinjski ostao sa igračem manje. Golman Zrinjskog Antonio Soldo je odbranio udarac sa 11 metara Velkoskom ali je kapiten Sarajeva odbijenu loptu pospremio u mrežu za 2:0. Do kraja poluvremena gosti su uspjeli smanjiti rezultat, Sarajevo je imalo dobru priliku preko Tatara koju nije iskoristilo a već u narednom napadu nakon kontre Bekrić je pogodio za 2:1.

U 49. minuti utakmice Sarajevo je povelo sa 3:1 nakon pogotka Ahmetovića na asistenciju Tatara. Mersudin Ahmetović je kompletirao svoj hat-trick u 61. minuti postigavši pogodak za 4:1. Na 4:2 je smanjio Nemanja Bilbija u 64. minuti utakmice golom glavom nakon kornera. Nakon koškanja sa Galićem u 77. minuti, kapiten Krste Velkoski dobio je drugi žuti odnosno crveni karton. Husref Musemić nije mogao računati na povrijeđene Šišića i Crepulju a u odnosu na utakmicu protiv Željezničara nije bilo izmjena u početnih 11.

Utakmicu su počeli: Kovačević, Hebibović, Dupovac, Mujakić, Pidro, Stanojević, Adukor, Rahmanović, Tatar, Velkoski i Ahmetović. U drugom poluvremenu priliku za igru dobili su Halilović, Mustafić i Bekić.

Fudbalere FK Sarajevo narednog vikenda očekuje utakmica u okviru 7. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Bordo tim će na gostovanje u Ugljevik protiv ekipe Zvijezda 09.