“Hladan tuš” na Tušnju: Radnik savladao Tuzla City

U 13. kolu BHT PLBiH, Radnika je na Tušnju savladao Tuzla Citya sa 0:3.

Meč je počeo otvoreno s obje strane. Domaći su imali dobru priliku preko Ubiparipa, dok su gosti zaprijetili preko Hasanovića, ali Kojić spašava domaćine.

U 20. minuti nova šansa ta Tuzlu, ali Bilobrk sjajno brani.

Do kraja poluvremena još po jedna prilika na obje strane, ali Zlatković i Peco su bili neprecizni.

U nastavku prvi prijete domaćini u 56. minuti preko Ubiparipa. Pet minuta kasnije šansa za goste, u prilici je bio Đurić.

Ipak u 75. minuti zatresla se mreža na Tušnju. Radnik je došao u vodstvo pogotkom Demira Pece. Sedam minuta kasnije Karić pogađa za 0:2, a u 90. minuti Posinković pogađa za 0:3, što se ispostavilo kao konačan rezultat utakmice.

Tuzla City: Muminović, Efendić, Crnkić, Husejinović, Kojić, Terzić, Hasanović, Nukić, Ubiparip, Sesar, Zlatković.

Radnik: Bilobrk, Radović, Simonović, Vasić, Bradonjić, Peco, Karić, Plavšić, Đurić, Šubert, Hasanović.