Kalesija 22°

Juniori BiH razbili Luksemburg, protiv Izraela za četvrtfinale

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u susretu četvrtoh kola Evropskog prvenstva B divizije za juniore deklasirala je Luksemburg sa 105:38.

Poslije teškog poraza od Češke, naša selekcija podigla je sebi sampouzdanje u susretu protiv Luksemburžabana u kojem su poslije prve četvrtine vodili sa 26:16.

Pitanje pobjednika riješeno je već u narednoj dionici susreta, a najbolji bh. juniori na poluvrijeme su otišli s 30 poena prenosti (52:22).

U nastavku utakmice bh. reprezentacija samo je povećavalo vodstvo do konačnih 105:38 i tako stigla do treće pobjede u grupnoj fazi, nakon prethodnih trijumfa nad Islandom i Norveškom.

Najefikasniji u redovima našeg tima bio je Timur Krupalija koji je postigao 20 poena i uhvatio 12 lopti.

U posljednjem kolu grupne faze sutra se sastaju sa Izraelom. Eventualna pobjeda, u zavisnosti od rezultata utakmice Izrael – Češka, mogli izboriti plasman u četvrtfinale.