Kalesija

JUNIORI BIH U ČETVRTFINALU EUROBASKETA: Čampara i društvo furioznom serijom srušili Sloveniju!

Bosna i Hercegovina se plasirala u četvrfinale Eurobasketa za košarkaše do 18 godina nakon što je u dosta uzbudljivoj i utakmici punoj preokreta savladala Sloveniju 65:59.

Sjajno smo otvorili utakmicu, nakon dvije minute igre imali smo prednost 8:0. Međutim, Slovenci su uzvratili serijom sa 13:0 te su u potpunosti preokrenuli rezultat. Prva dionicu smo završili sa zaostatkom od pet poena. Za 12:17 šest sekundi prije kraja pogodio je Kralj.

Na prve poene u drugoj četvrtini čekalo se skoro dvije minute, Janković je smanjio na 14.17. Koš za koš se igralo sve do sredine tog perioda, zatim je uslijedila serija 8:0 naših momaka za 25:21 pogodio je Čampara. Na odmor smo otišli sa zalihom od dva poena(30:28).

U uvodnim minutama treće dionice poenima Kamenjaša i Jankovića otišli smo na +7(37:30), ali su se Slovenci postepeno vraćali u igru pa se u odlučujući četvtinu ušlo neriješenim rezulatom. Za 46:46 nakon 30 minuta igre poentirao je Kralj.

Odlučujuća četvrtina je na startu donijela blagi pad u igri izabranika Borisa Džidića, dok je Slovencima polazilo sve za rukom pa su trojkom Kralja na 5:39 otišli na plus osam(51:59). Međutim, predaje nije bilo. Adžić je postigao sedam poena u nizu te nas u potpunosti vratio u utakmicu. Na 2:14 prije kraja Čampara nam je donio novo vodstvo. Sjajni playmaker je novim poenima u narednom napadu kompletirao seriju 11:0 našeg tima.

Do kraja smo sačuvali prednost i stigli do velikog trijumfa koji garantuje ostanak u A diviziji. Konačan rezultat glasio je 65:59. U četvrtfinalu ćemo igrati protiv boljeg iz duela Srbija – Njemačka.

Najbolji pojedinci u našem timu bili su Čerkezović sa 13 poena i sedam skokova, te Čampara sa 20 poena i šest asistencija. Adžić je dodao 18 poena.

Kod Slovenaca najefikasniji je bio Kralj sa 18 poena, Mlakar je dodao 12.

Bosna i Hercegovina – Slovenija 65:59 (12:17; 18:11; 16:18; 19:13)

Ukoliko imate više informacija o temi ili nam želite prijaviti grešku možete nas kontaktirati i na e-mail: ntv@neon.ba.