Kalesija 14°

Juve završio posao, Rami ostavio nadu Valenciji

Juventus je uradio glavninu, ako ne i završio posao kada je u pitanju plasman u četvrtfinale Lige prvaka. U gostima su pobijedili Celtic sa 3:0 i očekuje ih miran revanš u Torinu. Zadovoljni će biti i u PSG-u koji je na tlu Španije bio bolji od Valencije sa 2:1.

live_celtic_dominira_juventus_vodi_10_213900_98298_bigPrvak Italije je šokirao Celtic Park već u ranoj fazi utakmice – igrala se treća minuta kada je Matri sjajno iskoristio jednu dubinsku loptu i veliku grešku Ambrosea. Defanzivac Škota pogrešno je procijenio let lopte, a Matri se odlično snašao i ispred Forstera i poslao loptu ispod golmana domaćih. Bio je to njegov prvi gol u Ligi prvaka.

Iako se na prvu činilo da je jedan od Celticovih igrača uspio očistiti opasnost sa gol-linije, u nastavku akcije u mrežu ju je svakako zakucao Marchisio. Ipak, pogodak je, opravdano, pripisan Matriju.

Makar je Celtic u prvih 45 minita dominirao i stvarao šanse pred golom Buffona, sa prednošću gostiju se otišlo na odmor, zahvaljujući toj jednoj prilici koju su iskoristili.

Identična slika i u drugom dijelu, Škoti su imali posjed lopte, napadali svim snagama, no loptu iza leđa golmana Juvea nisu uspjeli smjestiti. Štaviše, svi ti promašaji došli su na naplatu u zadnjih 15-ak minuta utakmice.

Rezultat 0:1 bio je aktivan sve do 77. minute kada Torinezi preko Marchisija postižu i drugi, a šest minuta kasnije u strijelce se upisao i crnogorski internacionalac Mirko Vučinić za velikih 3:0.

Trebaće se desiti veliko čudo pa da Celtic u Torinu nadoknadi ovaj zaostatak i ugrozi plasman Italijana u četvrtfinale elitnog takmičenja.

valencia psgSlične šokove trpila je i publika na Mestalli gdje je gostovao jaki PSG. Da su jedan od legitiminh kandidata u borbi za pehar Lige prvaka, Parižani su pokazali već u prvom poluvremenu – prvo je nakon desetak minuta Lavezzi savladao Gualtu, da bi dvije minute prije odmora na 2:0 povisio Pastore.

Utješni pogodak i kakvu-takvu nadu za revanš na Parku Prinčeva, španskom predstavniku u 90. minuti je donio Rami.

Mrlju na pobjedu PSG-a bacio je direktan crveni karton kojeg je u sudijskoj nadoknadi vremena zaradio Zlatan Ibrahimović. Švedski internacionalac oštro je startovao na dvojicu domaćih igrača zbog čega ga je sudija najteže sankcionisao.