Kalesija 24°

Juventusova dominacija korak bliže kraju: Inter suvereno grabi ka tituli prvaka

Ekipa Intera upisala je izuzetno važnu pobjedu u borbi za titulu prvaka Italije protiv Cagliarija na svom terenu rezultatom 1:0.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a izdvajamo tek šansu Eriksena u 11. minuti kada je golman Cagliarija sjajno odbranio i poništen gol Sancheza u 18. minuti.

Ključni trenutak utakmice desio se u 77. minuti. Rezervista Hakimi je sjajno probio po desnoj strani, ubacio loptu na drugu stativu, a na pravom mjestu bio je Darmian koji šalje loptu u mrežu i svom timu donosi prednost.

Cagliari je nakon toga bacio sve karte u napad, imali su gosti nekoliko opasnih centaršuteva, no nisu uspjeli matirati Handanoviča i Inter je upisao novu izuzetno važnu pobjedu u borbi za prvu titulu prvaka nakon 10 godina i konačnom skidanju Juventusa s trona Italije.

Trenutno je tim Antonija Contea na prvom mjestu Serije A sa 74 osvojena boda, 11 više od Milana i 15 više od Juventusa koji ima i utakmicu manje.

Inter – Cagliari 1:0 (Darmian 77’)