Kalesija 12°

Kalesija Gornja: Uspješno organizivan i odigran treći malonogometni turnir (foto)

U Mjesnoj zajednici Kalesija Gornja uspješno je organiziran i odigran dvodnevni treći malonogometni turnir na igralištu malih sportova u naselju Šahbazi.  Na turniru je učestvovalo četrnaest ekipa, od kojih su neke iz susjednih općina. Natjecanja su započela u subotu 1. septembra 2012. godine sa početkom u 15:00 sati.

U A grupi igrali su: “Young Boys” Donji Rainci, “Alu ograde Pezić”, “Crne mambe” Šeher, “Hrasno Gornje” i “Nedžis” Repuh”. U B grupi igrali su: “Džemat Donje Hrasno”, “Šahbazi”, “Ernad Husić” Lipovice, “Metal – Mujkić” Kalesija i “Sarači”. U C grupi igrali su: “Teočak – Snježnica”, “Jusupovići”, “Gornje Petrovice” i “Taxi Mujkić” Kalesija.

Nakon grupne faze takmičenja u polufinale su prošle 4 ekipe: “Nedžis” Repuh”, “Metal – Mujkić” Kalesija, “Taxi Mujkić” Kalesija i “Young Boys” Donji Rainci.

Drugog dana turnira 2. septembra 2012. godine odigrani su polufinalne i finalne utakmice. U prvom polufinalu “Nedžis” Repuh”, pobjedio je ekipu “Taxi Mujkić” Kalesija sa 4:0. U drugom polufinalu “Metal – Mujkić” Kalesija pobjedio je ekipu “Young Boys” Donji Rainci sa 3:2. U utakmici za treće mjesto “Young Boys” Donji Rainci pobjedili su ekipu “Taxi Mujkić” Kalesija sa 5:3.

Najuspješnije ekipe trećeg malonogometnog turnira u MZ Kalesija Gornja bile su ekipe:

1. mjesto – EKIPA METAL MUJKIĆ KALESIJA (koje su pored diploma osvojile nagradu u iznosu od 350,00 KM),

2. mjesto – EKIPA NEDŽIS REPUH KALESIJA (nagrada u iznosu od 200,00 KM)

3. mjesto – EKIPA YOUNG BOYS DONJI RAINCI (nagrada u iznosu od 100,00 KM).