Kalesija 15°

Kalesijac Bakir Musić prvak Federacije BiH u dvorani

U subotu je održano i Dvoransko prvenstvo Federacije BiH za mlađe kategorije.

Titule prvaka Federacije BiH osvojili su Kalesijac Bakir Musić u trci na 60 m prepone i Ema Mešković u trci na 60 m.

Pored titule prvaka FBiH u trci na 60 m prepone Bakir Musić je osvojio i bronzanu medalju u trci na 60 m.

Pored osvojenih medalja  najmlađi članovi AK „Sloboda Tehnograd“ su postigli odlične rezultate istrčavši svoje lične rekorde, saopćeno je iz tog kluba.

Nikola Pavljašević je   osvojio 4. mjesto u trci na 60 m u kategoriji pionira, Kerim Halilović 5. mjesto u kategoriji cicibana na 60 m, Ajna Nezirovac 6. mjesto u kategoriji cicibanki.

Na federalnom prvenstvu  u dvorani AK „Sloboda Tehnograd“  su predstavljali i najmlađi članovi kluba polaznici  „Škole atletike“  Amar Bećirović, Vedad Suljkanović, Tarik Nezirovac, Adna Babović, Melina Murgić, Ema Halilović.

Prvi put na takmičenju cicibanki bila je Semina Mujanović koja je osvojila 10 mjesto i ciciban Vedad Suljkanović 17 mjesto na 60 metara.

U okviru federalnog atletskog prvenstva održana je i trka za seniore na kome je Hajrudin Vejzović osvojio 1. mjesto, dok je Omar Džanić osvojio 3. mjesto.

Pored te trke održan je i bacački atletski miting na kome su nastupili najbolji bacači Federacije BiH predvođeni Mesudom Pezerom  iz AK „Zenica“koji je ubjedljivo pobijedio, dok je u ženskoj konkurenciji  također  pobijedila članica Ak „Zenica“  Mediha Salkić,  a bronzanu medalju osvojila  je članica AK „Sloboda Tehnograd“ Edisa Demirović.