Kalesija 16°

Kalesijac Mersudin Ahmetović pogodio za Slobodu protiv Rudara

mersoU premijernom novosezonskom nastupu pred domaćom publikom izabranici Husrefa Musemića slavili su pobjedu nad Rudarom iz Prijedora rezultatom 2:1 (2:0).

Bila je ovo dobra partija naših fudbalera, no najviše zahvaljujući nedostatku koncentracije Crveno – crni su propustili da goste u Prijedor isprate i sa većom rezultatskom prednošću. Musemić je meč otvorio sa identičnom postavom kao i protiv Čelika, uz samo jednu izmjenu. Zbog povrede utakmicu je propustio Sarić, te je na tušanjski travnjak istrčala sljedeća jedanaestorka: Hamzabegović, Efendić, Mehmedagić, Moranjkić, Ivetić, Ordagić, Stjepanović, Mehidić, Govedarica, Zeba i Ahmetović.

U prvom poluvremenu Mehidić je sa distance poslao dva projektila ka golu gostiju. Jedan je ukrotio golman Rudara, a drugi je odsjeo na stativi. Ofanziva Crveno – crnih nastavila se tokom cijelog prvog dijela meča, a radost na tribine Tušnja donosi Ahmetović. Tamo gdje je stao u prošloj sezoni u zadnjem kolu protiv Mladosti, stameni napadač nastavio je protiv Rudara. Ubačaj Mehidića sa desne strane izvrsno koristi i sjajnim udarcem glavom matira golmana gostiju za 1:0. Igrala se 36. minuta. U 41. minuti poveli smo sa 2:0. Ordagić je centrirao, a stoper Moranjkić našao se sam pred golmanom Rudara, te zakucao loptu u mrežu nemoćnih gostiju.

U drugom poluvremenu Crveno – crni su malo prepustili inicijativu Prijedorčanima, a to je znalački iskoristio Arežina u 52. minuti. Njegov udarac iz slobodnjaka odsjeo je u gornjem desnom uglu Hamzabegovićevog gola za neugodnih 2:1. Smanjanje vodstva protreslo je naše prvotimce koji do kraja meča igraju agresivni presing na zadnju liniju i vezni red gostiju, no odlične šanse Ahmetovića, Mehidića, Zebe…nisu pronašle novi put do mreže Rudara.

U posljednjim minutama utakmice gosti su pokušali doći do remija, no Crveno – crni nisu dopustili bilo kakvo prosipanje bodova pred domaćom publikom. Prva tri boda upisana su na konto, te se već od sutra ekipa okreće novom izazovu i gostovanju kod Slavije u 3. kolu BHT Premijer lige BiH stoji na službenoj stranici Slobode.