Kalesija 15°

Kalesijac Mirel Ibrahimović pogodio za Slogu u pobjedi protiv Travnika

Fudbaleri Sloge su u okviru 24. kola Prve Lige FBiH na stadionu ” Bare ” savladali Travnik sa 1-0.

Sloga je počela u sastavu: Hamzabegović, Šinik, Moranjkić, Islamović, Todorović, Isanović, Musić, Širanović, Ahmetović, Ibrahimović, Radovanović. Gosti su igrali od prve minute u sastavu: Nurković, Nuhić, Kovač, Zajmović, Jusufbašić, Alispahić, Pekija, Kadrić, Zukić, Čivić, Torlak.

Utakmica je počela ispitivanjem snaga. Teren je bio veoma natopljen vodom. U 25. minuti Radovanović je imao dobru šansu, ali je ostalo 0-0. Trinaest minuta poslije novu šansu za Slogu kreirao je Ibrahimović koju je Nurković odlično odbranio. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0-0.

Dvije minuta nakon početka drugog poluvremena sviran je penal za Slogu. Ibrahimović je postigao gol i doveo Slogu u vodstvo. Do kraja utakmice plavo-bijeli su odlično stojali na terenu, dok su gosti iz Travnika pokušavali iz kontranapada. Rezultat se nije mijenjao, te su plavo-bijeli upisali nova tri boda.

Narednu utakmicu Sloga igra u okviru 25. kola Prve Lige FBiH. Susret u Travniku protiv Novog Travnika se igra u subotu od 17 sati.