Kalesija

Kalesijka Amila Imamović Viceprvakinja Balkana u kategoriji -47kg.

Na prvom Balkanskom otvorenom prvenstvu škola u karateu koje se održava u Novom Sadu boje reprezentacija BiH branile su dvije članice KK Bosna Kalesija Amila Imamović i Lejla Aščić.

Amila je ostvarila sjajan uspjeh osvojivši srebrnu medalju u kategoriji -47kg i postala viceprvak Balkana. Nakon brilijantne pobjede u polufinalu sa 5:0, u finalu je izgubila sa 0:2 od predstavnice Srbije.

Druga  takmičarka KK Bosna Kalesija Lejla Aščić u kategoriji -59kg posle poraza u polufinalu 0:1 od predstavnice Srbije izgubila je i u borbi za treće mjesto isto sa 0:1 te je u konačnici zavrsila nastup na diobi 5 mjesta.

Iz karate kluba su poručili da je ovo veliki uspijeh kako za njih kao klub tako i za takmičarke, te da svi trebamo biti ponosni na ostvareni rezultat.

Ukoliko imate više informacija o temi ili nam želite prijaviti grešku možete nas kontaktirati i na e-mail: ntv@neon.ba.