19.1202:32
Kalesija

Kalesijski biseri u svijetu: Omerović još jedan nogometaš koji karijeru gradi u Švicarskoj

Švicarska je još jedna zemlja u nizu koja daje najveći broj mladih fudbalera i talentovane djece koji su porijeklom iz Bosne i Hercegovine. Lulić, pa braća Hajrović su fudbaleri koji su svoju karijeru započeli u ovoj zemlji, a kasnije zaigrali na Evropskoj sceni.

Ajdin Omerović je još jedan mladi fudbaler koji su svoju karijeru gradi u ovoj zemlji, a također je porijeklom sa naših prostora, tačnije otac iz Kalesije a mama iz Sanskog Mosta. Rođen je 1. Februara 2005. godine u St. Gallen-u.

Prve fudbalske korake napravio je u FC Widnau kao sedmogodišnjak. Omiljeni klub je Juventus, te fudbaler Stare dame i bh. reprezentativac Miralem Pjanić. U našoj ligi najviše prati igre FK Sarajevo.

Ajdin može da igra na svim pozicijama u veznom redu, ali mu najviše odgovara pozicija centralnog veznjaka. Visok je 178 cm.

Do svoje 12-e godine je igrao u FC Widnau koji je inače jedan u nizu od klubova iz St. Gallena. Još uvijek je registrovan u matičnom klubu FC Widnau, ali trenutno nastupa za Reinthal koji je filijala pomenutog kluba, a koji se takmiče Coca Cola ligi, najvišem rangu Švicarske u ovom uzrastu.

(bhtalents.net)

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Realizovana akcija uređenja parkinga i pristupnog puta PŠ Hrasno Don …

UM “TRIK” i ove godine provodi novogodišnju humanitarnu a …

Državljani BiH i Hrvatske lišeni slobode prema potragama sudova i po …

Vidoje Blagojević i ostali: Otac ranjen pobjegao od masovnih ubistava …

145.000 KM za sufinansiranje projekta postrojenja za tretman otpadnih …

CLOSE
CLOSE