Kalesija 14°

Karatisti karate kluba “Bosna” ove godine osvojili 340 medalja

Na završnom karate turniru održanom u Gradačcu, karate klub iz Kalesije nastupio je sa 15 takmičara i dvije ekipe. Osvojili su 15 medalja, od toga četiri zlatne, sedam srebrenih i četiri bronzane medalje. U kategoriji žuti i randž pojas kalesijski karatisti osvojili su jednu zlatnu, jednu srebrenu i jednu bronzanu medalju.

Zlatne medalje su osvojili:

1.Aščić Azra  borbe junirke -59 KG
2.Hananović Ejla borbe juniorke  -44 KG
3.Jahić Amar  borbe kadeti -63 KG
4.Tabaković Aid borbe pionir -50 KG

Srebrene medalje osvojili su:

1.KATE EKIPNO PIONIRKE (Hasanović Ejla,Huremović Sara i Alajbegvić Hajrija)

Bronzane medalje su osvojili:

1 Ekipa kate pioniri (Selimović Zinedin ,Osmanović Hamza i Smajlović Meris)
2.Huremović Sara kate pionirke 13 G
3.Ibrić Elmedin borbe kadeti -57 KG
4.Selimović Zinedin borbe pioniri -40 KG

Kategorija nezvanična:

1.Hasanović Ilda- Zlato kate žuti pojas 2007g.
2.Musić Esma srebro kate oranž pojas 2011g.
3.Osmanović Ajša bronza oranž pojas 2010g.

Klub je sa 15 takmičara zauzeo u ukupnom plasmanu visoko 3 mjesto i čekamo zvanično proglašenje pobjednika lige koje će se obaviti 22.12.2018 na turniru u Tuzli pod nazivom ,,Husinski rudar” povodom dana rudara.

Karate klub  “Bosna” Kalsija  pobjednik kantonalne lige u generalnom plasmanu klubova ove godine. Do sada su osvojili ukupno 340 medalja, od
113 zlatnih , 104 srebrnih i 123 bronzane medalje.
“Ostaje još turnir u Tuzli na kojem ćemo pokušati da premašimo brojku od 350 medalja . Ovo je do sada najbogatija godina sa ostvarenim rezultatima u historiji kalesijskog karate”-kažu iz KK “Bosna Kalesija

Na zvaničnoj Facebook stranici KK “Bosna” Kalesija piše

” Za uspjeh su najzaslužniji prvenstveno takmičari i treneri kluba, Hasanović Enes i Hasanović Almin. Sve ovo ne bi moglo bez podrške načelnika Općine Kalesija Seada Džafića, Sportskog saveza Općine Kalesija, Ministarstva za sport i mlade TK, kao i velikog doprinosa roditelja. Svima veliko hvala”